System ELS

System wentylacji jednorurowej ELS

System wentylacji jednorurowej ELS jest stosowany w budownictwie mieszkaniowym w Polsce od 1998 roku. Wentylatory ELS gwarantują skuteczną, energooszczędną i niezawodną wentylację w mieszkaniach. Są wyposażone fabrycznie w wiele zintegrowanych elementów spełniających określone funkcje, m.in. w filtr, klapę zwrotną, regulację wydajności i zabezpieczenia przeciwpożarowe (EIS 120) dopuszczone do stosowania w budownictwie na podstawie AT - 15-8041/2016
To sprawia, że w odróżnieniu od innych systemów (np. centralnych), składających się z dużej ilości komponentów, nierzadko od różnych producentów, instalacja ELS jest prosta dzięki małej ilości elementów składowych.
W efekcie system wentylacji jednorurowej jest powszechnie stosowany w budynkach wielokondygnacyjnych, także ze względu na łatwość montażu i niewiele miejsca zajmowanego przez instalację.
Zdecentralizowany charakter systemu gwarantuje, że niewłaściwe użytkowanie wentylacji przez pojedynczych lokatorów nie wpływa na pracę i skuteczność pozostałej części instalacji wentylacyjnej, co jest bardzo częstym problemem instalacji centralnych.

Katalog ELS 2019